Twitterový účet Cvrlikyho vznikl v roce 2014. Jeho tvůrce jej chtěl původně používat k propagaci vlastních e-shopů, jenže, jak později sám řekl v rozhovoru pro Český rozhlas, "později se to nějak posunulo". Začal účet používat k retweetování, při němž se řídil výhradně vlastním vkusem a sdílel všechno,co se mu líbilo. Tahle taktika zafungovala - jeho účet se začal líbit i řadě dalších uživatelů, kteří "byli na stejné vlně". Ale nejen jim. V odběratelích měl i lidi, co s ním nesouhlasili, byť jich nebylo tolik.

V jednom ze svých posledních tweetů si sice postěžoval, že "retweetování je nevděčné řemeslo", ale přesto se mu dál svědomitě a pravidelně věnoval.

S tím souvisela další, možná nejdůležitější funkce Cvrlikyho účtu: uměl lidi sdružovat. On sám si právě této schopnosti cenil nejvíc. "Je hezké pozorovat, jak renomovaná novinářka z ČT radí středoškolákovi se školou, nebo že něco, co vymyslí youtuber, se líbí i biskupovi husitské církve. Tím mě vlastně Twitter uchvátil, člověk se na něm cítí tak nějak doma. Lidi jsou tu na stejné vlně, pouští si ostatní blíž k tělu, vědí, co si kdo myslí, jak se cítí... Není to uzavřené jako Facebook nebo jiné sítě, kde se přátelím pouze s lidmi, kteří mě znají," řekl v roce 2016 v rozhovoru pro Respekt.

Slovák žijící na Moravě tak spojoval Čechy víc než kdo jiný, což bylo dáno i jeho osobnostním založením, protože uměl reagovat s humorem, který byl české i slovenské mentalitě blízký. "Mně přijde, že český Twitter je plný sarkasmu, ironie a sebekritiky, ten zahraniční mi takhle zprostředkovaně připomíná spíše Facebook. Na českém se mi líbí, jak sami sebe shodíme," popisoval toto specifikum ve zmíněném rozhovoru.

Styl humoru jakoby přešel i do tweetu, kterým 1. dubna dali Cvrlikyho blízcí najevo, že populární autor tady není. Zpráva vypadala zprvu jako apríl, ale byla skutečná.

Cvrliky se už od narození potýkal se zdravotními problémy, zejména s nemocným srdcem, které jej nakonec zradilo v pouhých čtyřiceti letech. Poslední tweety psal z Cvrlikyho přihlášeného počítače jeho bratr.

Cvrlikyho účet, přestože existoval jen něco přes tři roky, stačil díky otevřené a vtipné osobnosti svého autora nasbírat během své existence přes 18 tisíc followerů. Smrt populárního internetového tvůrce a komunikátora, jenž se navíc s řadou svých sledovatelů znal i osobně, tak zasáhla velkou část celé české twitterové komunity.

Když další uživatel Twitteru Ondřej Synčák vyhlásil sbírku, v níž se mohli Cvrlikyho followeři, ale nejen oni, složit zesnulému na věnec a kytici (rodina to nepotřebovala, šlo jen o akt vyjádření účasti), brzy na svém účtu hlásil, že to vypadá, že bude muset "Cvrlikáčovi koupit těch kytek plný kamión". Protože se vybralo víc,než bylo třeba, přislíbil, že zbylá část prostředků půjde na charitu.

Osobní vzpomínku věnovala Cvrlikymu také řada známých osobností, mezi nimi například například novinář a autor dalšího významného twitterového účtu Filip Horký, investigativní novinář Jaroslav Kmenta, sportovní reportérka České televize Darina Vymětalíková, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nebo moderátor DVTV Martin Veselovský.

Řada twitterových uživatelů přiznala ve svých kondolencích i to, že to byl právě Cvrlikyho účet, co je pro Twitter získalo. Svým způsobem se tak dá říci, že Rostislavu Šrámkovi vděčí tato sociální síť za nemalou část své popularity v Česku.

Pohřeb se koná ve čtvrtek odpoledne ve farním kostele v Hradčovicích. Jelikož se chystaly přijet desítky lidí z celé země, jeho bratr informoval, že obřad se uskuteční pouze v úzkém rodinném kruhu.